Wiadomości

 • Nowy asfalt już jest (zdjęcia)
  2023-10-03
  Na ul. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zakończyły się prace z układaniem ścieralnej warstwy asfaltu.
 • Gorący wtorek i bajkowe krajobrazy w Tatrach
  2023-10-03
  Wtorek przyniósł ciepłą, niemal wakacyjną pogodę. Cały dzień świeci dziś słońce, a termometry w najcieplejszym momencie dnia pokazywały 26°C.
 • Kierowcy zatrzymali pijaną kobietę, która spowodowała wypadek
  2023-10-03
  W weekend na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci zatrzymali dwie osoby, które kierowały po alkoholu.
 • Skrzyżowanie otwarte
  2023-10-03
  ZAKOPANE. O godz. 11.00 został przywrócony ruch samochodowy na skrzyżowaniu ulic Jagiellońska, Chałubińskiego, Witkiewicza i Sienkiewicza.
 • WYBITNI POLSCY SPECJALIŚCI NEUROCHIRURGII JUŻ DOSTĘPNI W ALLMEDICA W NOWYM TARGU (art. sponsorowany)
  2023-10-03
  Neurochirurgia (inaczej chirurgia układu nerwowego) jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem operacyjnym niektórych chorób układu nerwowego. W obszar zainteresowań neurochirurgii znajdują się: mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe oraz układ naczyniowy, zaopatrujący te struktury.
 • O północy wracają kontrole na przejściach granicznych polsko-słowackich
  2023-10-03
  Do dyspozycji będzie 8 przejść drogowych, 3 kolejowe i 11 pieszych. Kontrolą mają być objęte pojazdy wjeżdżające na teren Polski.
 • A jednak... 87-letni mieszkaniec Nowego Targu oszukany na 30 tysięcy złotych!
  2023-10-03
  87-letni mieszkaniec Nowego Targu uwierzył kobiecie podającej się za policjantkę i przekazał obcemu mężczyźnie, który przyszedł do jego mieszkania 30 tys. złotych. Starszy pan był pewny, że pomaga swojej córce, która miała spowodować wypadek drogowy, w którym zginęła kobieta w ciąży.
 • Wypadek w Białce Tatrzańskiej. Roztrzaskany samochód
  2023-10-03
  Na drodze krajowej nr 49 w Białce Tatrzańskiej doszło rano do wypadku.
 • Mieszkańcy Szczawnicy, Krościenka i Ochotnicy Dolnej zyskali dostęp do gazu
  2023-10-03
  Polska Spółka Gazownictwa zakończyła realizację inwestycji, dzięki której zgazyfikowano sześć gmin w Małopolsce. Dzięki inwestycji dostęp do błękitnego paliwa zyskali mieszkańcy gmin: Słopnice, Kamienica, Łącko, Ochotnica Dolna, Krościenko nad Dunajcem i Szczawnica.
 • Co z tymi znakami w Zakopanem? (zdjęcia)
  2023-10-03
  Niektóre znaki drogowe w Zakopanem zmuszają kierowców do łamania przepisów albo wprowadzają w błąd. Powoduje to irytację i niezrozumienie. Oto kilka przykładów.
 • Chemioterapia bliżej pacjentów. Nowoczesny oddział w szpitalu w Nowym Targu (art. sponsorowany)
  2023-10-03
  W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu powstał Oddział Chemioterapii Dziennej. To jeden z największych tego rodzaju oddziałów w Małopolsce. Pacjenci onkologiczni z naszego regionu uzyskali dostęp do leczenia blisko swojego miejsca zamieszkania. Nie muszą już dojeżdżać na chemioterapię do Krakowa, Nowego Sącza albo Suchej Beskidzkiej. Oficjalne otwarcie odbędzie się 2 października o godz. 11.00. Rozmowa z ordynatorem nowego oddziału – specjalistą w zakresie onkologii klinicznej – Łukaszem Stokłosą.
 • Dyrektor o sporze z lekarzami: "Nie ustąpię"
  2023-10-03
  Na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego dyrektor szpitala Marek Wierzba powiedział, że prowadzone są rozmowy z lekarzami oddziału ginekologii, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy.
 • Ponownie rozdzwonili się oszuści działający metodą #8217;"na wnuczka"
  2023-10-02
  NOWY TARG. Dzisiaj ponownie uaktywnili się przestępcy działający metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Oszuści dzwonią do seniorów z Podhala i informują, że członek rodziny - najczęściej wnuczka - spowodowała wypadek drogowy w którym zginęła kobieta w ciąży i potrzebne są pieniądze na kaucję, odszkodowanie lub opłatę adwokata.
 • Przekazanie samochodu bojowego strażakom z Podsarnia
  2023-10-02
  W niedzielę odbyła się uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.320 4x4 BB Ochotniczej Straży Pożarnej w Podsarniu.
 • "Awaria" dystrybutorów Orlen dotarła do Zakopanego (zdjęcia)
  2023-10-02
  Na stacji paliw Orlen na Ustupie pojawiły się kartki informujące o awarii dystrybutorów.
 • Remont drogi z Klikuszowej do Sieniawy. W środę zostanie zamknięta na trzy dni
  2023-10-02
  Od 4 do 6 października zamknięty będzie odcinek drogi powiatowej z Klikuszowej do Sieniawy, od skrzyżowania z zakopianką na długości 800 metrów.
 • Podhalanie widoczni na Marszu Miliona Serc w Warszawie. Witali się przed kamerami z najbardziej znanymi politykami opozycji (zdjęcia)
  2023-10-02
  Wczorajszy wyjazd do Warszawy już po godzinie 4 rano zaowocował przyjazdem do stolicy na dwie godziny przed rozpoczęciem Marszu Miliona Serc. Dzięki temu, ale również dzięki zaproszeniu przez organizatorów, którzy górali przyjęli z wielką sympatią, znaleźli się oni przed rozpoczęciem pochodu w pierwszym rzędzie, witani przed kamerami przez polityków.
 • Wypadek ciągnika
  2023-10-02
  W Czarnej Górze - Zagórze ciągnik przygniótł mężczyznę.
 • Otwarto oddział chemioterapii w nowotarskim szpitalu (zdjęcia)
  2023-10-02
  Z udziałem wielu gości w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu odbyło się oficjalne otwarcie długo wyczekiwanego oddziału chemioterapii dziennej.
 • Ważny parking w centrum miasta zamknięty
  2023-10-02
  Parking miejski przy ul. Kościuszki w Nowym Targu, koło straży pożarnej, został dziś zamknięty na jeden dzień.