Wiadomości

 • 20-letni kierowca stracił prawo jazdy. Jechał o wiele za szybko
  2024-03-01
  PORONIN. Policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali przy ul. Tatrzańskiej 20-letniego kierowcę audi. W terenie zabudowanym młody mężczyzna jechał z prędkością 113 km/h, czyli o 63 km/h więcej niż dopuszczają przepisy ruchu drogowego.
 • Koniec kontroli przy granicy polsko-słowackiej
  2024-03-01
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o zakończeniu tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej na granicy ze Słowacją. Kontrole znikną o północy 2 marca br.
 • Świetlica w Suchem zyska nowy sprzęt
  2024-03-01
  Gmina Poronin pozyskała dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł, które przeznaczone będzie doposażenie świetlicy wiejskiej w Suchem.
 • Stanisław Kułach rezygnuje ze startu w wyborach na burmistrza Nowego Targu. Przynajmniej w tych
  2024-03-01
  Jako pierwszy zapowiedział swój start w wyborach - prawie dwa lata temu, 1 kwietnia 2022 r. Termin rejestracji komitetów wyborczych minął, a on swojego nie zgłosił. Co się stało ze Stanisławem Kułachem i dlaczego nie będzie go na liście wyborczej w kwietniowych wyborach? W rozmowie z Podhale24 mówi krótko: "Człowiek nie da rady się rozdwoić". Ale poznaliśmy też dłuższą odpowiedź.
 • Wypadek w Tatrach - na szczęście niegroźny
  2024-03-01
  W Dolinie Pięciu Stawów Polskich - turystka schodząc po zalodzonej grani do Doiny Roztoki poślizgnęła się i uszkodziła staw kolanowy. Na ratunek poleciał śmigłowiec TOPR.
 • Był bank - będzie biblioteka
  2024-03-01
  NOWY TARG. W kamienicy w Rynku pod numerem 4. podpisana została dziś umowa na wykonanie projektu nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej.
 • Podziękowania (ogł. płatne)
  2024-03-01
  Chciałabym przekazać najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności dla całego personelu medycznego oddziału ginekologicznego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu za wspaniałą opiekę, której doświadczyłam podczas pobytu na oddziale.
 • Rok 2024 Rokiem Braci Kupców
  2024-03-01
  Decyzją Rady Gminy Poronin, na wniosek wójt Anita Żegleń - rok 2024 ustanowiony został Rokiem Braci Kupców, czyli Bolesława, Jana, Antoniego, Władysława, Karola i Józefa.
 • Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Z Zakopanego do Krakowa w 134 minuty
  2024-03-01
  W niedzielę 10 marca wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Skrócono czas przejazdu z Warszawy i Krakowa do Zakopanego.
 • XIII Bieg Podhalański został odwołany
  2024-03-01
  NOWY TARG. Brak śniegu sprawił, że tegoroczny Bieg Podhalański im. Jana Pawła II został odwołany.
 • Remont ul. Obłazowej
  2024-03-01
  W Nowej Białej trwają roboty drogowe na ulicy Obłazowej. Kierowcy nie odczują szczególnych utrudnień - ruch odbywa się bez zmian, dwukierunkowo.
 • Kradzież auta w Nowym Targu. Godzinę później spłonęło w lesie
  2024-03-01
  Rano, około godz. 6, na oczach mieszkańca Nowego Targu został mu skradziony samochód terenowy. Sprawca wsiadł do otwartego auta i odjechał nim w nieznanym kierunku.
 • Gen. Pawlikowski ostro odpowiada wójt Anicie Żegleń: "Doskonale znane są stosowane przez Panią techniki/metody manipulacji"
  2024-03-01
  - Powszechnie, wśród mieszkańców Gminy Poronin, doskonale znane są stosowane przez Panią techniki/metody manipulacji. Ofiary Pani z siebie nie zrobi a tym bardziej oprawcy ze mnie! - odpowiedział generał Andrzej Pawlikowski wójt Poronina Anicie Zegleń. W tle kampania wyborcza.
 • Kandydaci na miejskich radnych z komitetu wyborczego Nasze Miasto w okręgu nr 3
  2024-03-01
  NOWY TARG. Poznaliśmy kandydatów z ramienia KWW Nasze Miasto w okręgu nr 3. W tym okręgu do Rady Miasta wybranych zostanie sześć osób. W tym roku okręg trzeci stracił jeden mandat na rzecz okręgu nr 1.
 • "Ciepłe Mieszkanie" dla nowotarżan
  2024-03-01
  NOWY TARG. Dobiega końca termin składania wniosków do Programu Rządowego "Ciepłe Mieszkanie". Nowotarżanie mogą starać się o uzyskanie dotacji m.in. na podłączenie się do miejskiej sieci ciepłowniczej, montaż kotłów spełniających odpowiednie normy, czy też wykonanie instalacji centralnego ogrzewania oraz wymianę okien i drzwi.
 • Kradzież samochodów w Zaskalu
  2024-02-29
  Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży dwóch samochodów z prywatnej posesji w Zaskalu.
 • Podpisano umowę na przebudowę drogi w Mizernej
  2024-02-29
  Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu przebuduje, na zlecenie gminy Czorsztyn, prawie półkilometrowy odcinek drogi gminnej w Mizernej. Roboty będą kosztować 1,3 mln zł.
 • Dręczona sowa uwolniona. Była wykorzystywana do robienia zdjęć z turystami w Zakopanem
  2024-02-29
  Funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie oraz policjanci z Zakopanego odebrali mężczyźnie chronioną sowę płomykówkę. Sprawa trafiła do prokuratury, a o losie zwierzęcia zdecyduje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
 • Prawie 36 mln zł na remonty dróg w naszym regionie. Których? Lista poniżej
  2024-02-29
  W Urzędzie Gminy Nowy Targ wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wraz z 15 samorządowcami podpisał umowy na przebudowy, rozbudowy, odbudowy i remonty dróg z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 • Prawo i Sprawiedliwość wystawiło kandydata na wójta gminy Jabłonka
  2024-02-29
  Jan Głusiak z Orawki ogłosił start w wyborach na wójta gminy Jabłonka. Kandyduje z komitetu wyborczego PiS.