Wiadomości

 • W Jabłonce samochód wypadł z drogi
  2023-03-25
  Do zdarzenia doszło w Jabłonce na drodze w kierunku Piekielnika. Samochód osobowy uderzył w betonowy przepust.
 • Tej nocy śpimy godzinę krócej!
  2023-03-25
  W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Pamiętajmy, że przesuwamy wskazówki do przodu.
 • Podziękowania dla darczyńców z USA. To oni zebrali 200 tys. zł na uchodźców z Ukrainy i wysłali do Rabki-Zdroju
  2023-03-25
  W Teatrze Lalek “Rabcio” w Rabce-Zdroju odbył się koncert Krakowskiej Orkiestry Salonowej. Był on okazją do podziękowań dla wyjątkowych gości – państwa Ilony i Waldemara Kaczochów z USA, którzy zorganizowali w rodzinnym mieście Oak Ridge, w stanie Tennessee, koncert charytatywny, z którego dochód przekazali na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Rabce-Zdroju.
 • Protest podczas marszu modlitewnego. "Przeszkadzamy szatanowi i jego sługom" (zdjęcia)
  2023-03-25
  NOWY TARG. Kilkuset wiernych wzięło udział w marszu modlitewnym w obronie Honorowego Obywatela Miasta św. Jana Pawła II, który po południu przeszedł z kościoła NSPJ na Rynek. Tam organizatorzy przekazali na ręce burmistrza Grzegorza Watychy protest przeciwko atakom mającym na celu podważenie autorytetu Papieża-Polaka.
 • Dawid Kubacki przekazał nowe informacje o stanie zdrowia żony
  2023-03-25
  "Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - poinformował pochodzący z Szaflar skoczek narciarski.
 • Ruszył marsz w obronie Jana Pawła II
  2023-03-25
  Nowy Targ. Kilkaset osób idzie z kościoła NSPJ modląc się za bluźnierców, którzy oczerniają Jana Pawła II.
 • Startuje ostatni etap kanalizacji Witowa
  2023-03-25
  Wójt gminy Kościelisko Roman Krupa podpisał umowę na budowę sieci kanalizacyjnej w Witowie.
 • Roboty na drodze wojewódzkiej mogą ruszać
  2023-03-25
  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrał wykonawcę przebudowy odcinków drogi wojewódzkiej 969 w Grywałdzie i Krościenku nad Dunajcem. Będzie to konsorcjum firm Limdrog z Limanowej i IMB Podbeskidzie ze Skoczowa, a koszt prac wyniesie 27 mln zł.
 • Weekend jeszcze ciepły, ale po niedzieli śnieg i mróz
  2023-03-25
  Szykuje się powrót zimy. Synoptycy zapowiadają na poniedziałek i wtorek mróz do -4°C i opady śniegu z deszczem oraz śniegu.
 • Droga Krzyżowa ulicami Miasta (zdjęcia)
  2023-03-24
  NOWY TARG. Rzesze nowotarżan uczestniczyły dziś wieczorem w 21. Drodze Krzyżowej ulicami Nowego Targu, zorganizowanej przez oddziały Akcji Katolickiej, działające przy parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Św. Katarzyny.
 • Narciarstwo Wolności Wojciecha Szatkowskiego i koncert Justyny Lasiak (zdjęcia)
  2023-03-24
  ZAKOPANE. Motto przewodnika brzmi “Wolny człowiek, to taki, który w górach idzie swoją drogą - cytował Stephane Brosse Wojciech Szatkowski, pracownik Muzeum Tatrzańskiego i autor przewodnika Narciarstwo Wolności. - Przesłanie tego przewodnika jest takie, żeby się ruszać, żeby te ok. 100 dni w zimie spędzić na nartach, żeby zrobić te 100 wyjść - dodał autor.
 • Agencja Mienia Wojskowego szuka chętnych na działki w Kościelisku
  2023-03-24
  Krakowski oddział regionalny Agencji Mienia Wojskowego rozpoczął poszukiwania dzierżawcy nieruchomości w Kościelisku. Chodzi o "działki z widokiem na Giewont i panoramę Tatr." Aukcja odbędzie się 27 kwietnia. Wysokość wadium to prawie 300 tys. zł.
 • Rozpoczęła się Droga Krzyżowa ulicami Nowego Targu
  2023-03-24
  NOWY TARG. Nabożeństwem w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęła się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Miasta.
 • Remont ulicy Nadwodniej od poniedziałku część drogi będzie zamknięta
  2023-03-24
  NOWY TARG. Od poniedziałku, 27 marca rozpocząć się ma kolejny etap remontu ul. Nadwodniej. Na odcinku od ul. Kościuszki do budynku I LO im. S. Goszczyńskiego, - droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego.
 • Mundurowa szkoła ważnym zapleczem wolontariatu III Igrzysk Europejskich (zdjęcia)
  2023-03-24
  NOWY TARG. Dużymi krokami zbliżają się III Igrzyska Europejskie, których gospodarzem będzie Małopolska. Do obsługi zawodów sportowych w różnych dyscyplinach – podczas zawodów planowanych w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach – potrzeba aż 8 tysięcy wolontariuszy. Już wiadomo, że wiadomo, że w pracę wolontariatu Igrzysk mocno włączą się kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży w Nowym Targu.
 • 2. Małopolski Festiwal Balonowy "Odlotowa Małopolska"
  2023-03-24
  Tegoroczny festiwal odbędzie się na przełomie marca i kwietnia na Podhalu. W dniach 31 marca - 2 kwietnia balony startować będą z Nowego Targu, Białki Tatrzańskiej i Niedzicy.
 • Ostatnia szansa, żeby pojeździć na nartach (zdjęcia)
  2023-03-24
  Niedziela 26 marca będzie ostatnim dniem działania stacji narciarskich na Podhalu. Miłośnikom białego szaleństwa pozostanie jedynie Kasprowy Wierch.
 • Zakopiańscy policjanci zatrzymali pięć poszukiwanych osób
  2023-03-24
  ZAKOPANE. "Jest to efekt podejmowanych przez tatrzańskich policjantów działań poszukiwawczych poprzedzonych żmudną pracą w terenie oraz codziennych zadań realizowanych na rzecz bezpieczeństwa w powiecie" - informuje KPP w Zakopanem.
 • Z płyty Rynku znika lodowisko
  2023-03-24
  NOW TARG. Urząd miasta poinformował, że na płycie Rynku trwa demontowanie plenerowego lodowiska. W przyszłym tygodniu mają zostać wywiezione wszystkie elementy konstrukcji obiektu.
 • Rozpoczynają się prace przy zaniedbanym peronie (zdjęcia)
  2023-03-24
  NOWY TARG. W ramach trwających prac na linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego - modernizacji doczeka się peron nr 1, przylegający do budynku dworca PKP. Służy on przede wszystkim połączeniom lokalnym.