Przejażdżki konne

Ciekawą atrakcją w Szczawnicy są przejażdżki konne i możliwość jazdy bryczką lub zorganizowania kuligu. Stadniny dbają, by mogły korzystać z jazdy także osoby nie umiejące jeździć konno i wytrawni jeźdźcy. Przejażdżki mogą być organizowane dla osób indywidualnych i grup.

Dlaświeżo upieczonych jeźdźców, którzy nie potrafią jeździć konno organizowane są półgodzinne przechadzki. Bardziej doświadczeni jeźdźcy mogą skorzystać z rajdów i spacerów po górach dostosowanych do umiejętności jeździeckich wszystkich uczestników. Tempo jazdy zawsze dopasowane jest do najsłabszego i poruszającego się najwolniej jeźdźca. Konne wycieczki grupowe i indywidualne trwają od godziny do nawet całego dnia. Prowadzą przez urokliwe szlaki górskie, które są jednak dostosowane do umiejętności jeźdźców i możliwości koni.

Nie wszyscy posiadają umiejętności pozwalające na korzystanie z przejażdżek konnych w terenie. Stadniny proponują więc również jazdę na ujeżdżalni krytej lub odkrytej oraz przejażdżki bryczką i kuligi organizowane zimą.