Wyciągi narciarskie Szczawnica

Szczawnica cieszy się szczególną popularnością wśród narciarzy. Mogą oni na Palenicy skorzystać z kolei krzesełkowej i trzech wyciągów orczykowych, które znajdują się na Szafranówce. Z Palenicy można zjechać na dwa sposoby. Pierwszy to trasa czerwona – trudniejsza, a drugi – niebieska, łatwiejsza. Na Szafranówce dla narciarzy dostępne są trasy przeznaczone dla początkujących. Wytyczony jest także stok slalomowy i rynna half-pipe. Tu organizowane są zawody snowboardowe. Trasy narciarskie na Palenicy są dośnieżane, ratrakowane i oświetlone. Znacznie ułatwia to komfort i bezpieczeństwo jazdy na nartach.

Na Palenicy znajduje się także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

 

Arena narciarska w Jaworkach znajduje się niedaleko Szczawnicy. Ośrodek funkcjonuje już od 25 lat i jest bardzo popularny wśród narciarzy. Leży na północnym stoku Bukowinek w odległości 350 m od centrum Jaworek.

WyciągiUdostępniono dla amatorów sportów zimowych: kolej linową, 2 wyciągi orczykowe i 8 tras narciarskich o łącznej długości 4400 m. Charakteryzują się one zróżnicowanym poziomem trudności. Większość jest zaśnieżana i ratrakowana. Organizowane są tu treningi i zawody klubów narciarskich. Na uwagę zasługują trasy numer 7 i 8. Na trasie nr 7 jest tor zjazdowy do zjeżdżania na oponach pneumatycznych. Ostatnia trasa nr 8 nadaje się tylko dla bardzo doświadczonych narciarzy, którzy bez problemu umieją radzić sobie w świeżym śniegu i trudnych warunkach.

Dla narciarzy dostępna jest także wypożyczalnia oferująca narty carvingowe i tradycyjne oraz deski snowboardowe wraz z butami. Serwis oferuje szereg usług: przechowywanie nart i desek, naprawy bieżące, montaż i regulacja wiązań, ostrzenie, regeneracja ślizgów i smarowanie.

Szkoła narciarska prowadzi zajęcia zarówno dla osób indywidualnych jak i grup. Pracujący tu instruktorzy mogą pochwalić się doświadczeniem, szeroką wiedzą i długoletnią praktyką zawodową.